ویرایشگر سابلایم

شماره گذاری همزمان در قسمت های مختلف کد

به عنوان یک برنامه نویس و یا حتی شخصی که محتوا تولید و یا ویرایش می کند بارها و بارها اتفاق می افتد که بخواهیم خطوط مختلف و یا تکه های خاصی از کد و یا محتوا را به ترتیب شماره گذاری کنیم. به عنوان مثال یکی از همکارهای بنده اخیرا نیاز داشت تا در یک فایل JSON که بیشتر از 300 خط بود, هر خط را شماره گذاری کند. واقعا کار خسته کننده ای بود, با یک جستجوی ساده به بسته ای برای سابلایم دست پیدا کردیم که این کار را در چند ثانیه انجام می داد.

اگر نیاز به آشنایی اولیه با سابلایم دارید به مطالب قبلی مراجعه کنید.

 

Text Pastry

این بسته که در گیتهاب بصورت متن باز قابل دسترس است از قابلیت انتخاب چندگانه که در ویرایشگرهای مدرن وجود دارد استفاده می کند و قابلیت تولید اعداد پشت سر هم و تاریخ های متفاوت و مواردی دیگر را فراهم می کند که با خواندن توضیحات مربوط به این بسته در صفحه گیتهاب آن با امکانات آن بصورت دقیق آشنا خواهید شد. در اینجا چند نمونه از کاربردهای این بسته را با هم بررسی می کنیم:

 

شماره گذاری چند خط پشت سر هم

تنها کلید میانبری که باید در اینجا بدانیم Ctrl + Shift + L است که بعد از انتخاب چند خط, به ما این امکان را می دهد تا خطوط را هم زمان ویرایش کنیم:

 
شماره گذاری چند خط پشت سر هم در سابلایم

 

شماره گذاری قسمت های مختلف در کد

برای انتخاب عبارات مشابه از کلید ترکیبی Ctrl + D استفاده کنیم:

 
شماره گذاری قسمت های مختلف کد و متن

 

ساخت آرایه

به راحتی با استفاده از این بسته می توانیم آرایه های این چنینی بسازیم و مقدار دهی کنیم:

 
ساخت آرایه با سرعت هر چه بیشتر در سابلایم
 

از اتم استفاده می کنید؟

خوشبختانه اکثر پلاگین های سابلایم به مرور در حال ساخته شدن برای ویرایشگر اتم نیز هستند. این پلاگین در اینجا برای اتم قابل دسترس است.

شما هم اگر ابزارهای مشابه برای سابلایم و یا ویرایشگرهای دیگر می شناسید و یا اگر راه حل بهتری سراغ دارید، می توانید در قسمت نظرات بیان کنید.

4 دیدگاه برای “شماره گذاری همزمان در قسمت های مختلف کد

سوال داری؟ برو به پنل پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *