initial

از کلمه کلیدی initial استفاده می شود تا بتوان مقدار اولیه پیشفرض ویژگی را برای ویژگی تعریف کرد.

این بدین معنی است که مهم نیست بصورت آبشاری یا از طریق وراثت چه مقداری به ویژگی می رسد, اگر از این کلمه کلیدی استفاده شود این ویژگی به مقدار اولیه اش ریست می شود.

همه ویژگی های سی اس اس یک مقدار اولیه دارند پس می توان از این کلمه کلیدی برای همه ویژگی های سی اس اس استفاده کرد تا مقدار آنها را به مقدار اولیه شان ریست کرد.

به عنوان مثال مقدار اولیه ویژگی color برای یک پاراگراف رنگ سیاه می باشد. حال فرض کنید که یکی از پدران این پاراگراف رنگ متن را به آبی تبدیل کرده باشد. در نتیجه فرزندان آن از جمله این پاراگراف رنگ آبی خواهند داشت. حال می توان از طریق این کلمه کلیدی رنگ پاراگراف مورد نظر را به رنگ اولیه اش یعنی سیاه تغییر داد.

 


.dad-or-grandpa {
 color: blue;
}

p.child {
 color: initial;
}

 

در دموی زیر این موضوع پیاده سازی شده است:

See the Pen initial by Mojtaba Seyedi (@seyedi) on CodePen.

 

پشتیبانی مرورگر ها

4 دیدگاه برای “initial

 1. دلیل استفاده از این کلمه کلیدی چیه؟
  مثلا من میدونم مقدار پیش فرض برای پراپرتی color مشکی هست. خب میتونم مقدارش رو بذارم black
  چرا باید از initial استفاده کنم؟

  1. دقیقا نکته اینجاست که نمی دونید black هستش! مرورگرها می تونند مقادیر پیشفرض یا اولیه رو متفاوت در نظر بگیرند، مثلا فایرفاکس بگه مشکلی، کروم بگه قرمز، توی بعضی از ویژگی ها این اتفاقات میافته.

   نکته دوم هم اینه که شما رنگ که ساده است می دونید، آیا همه ویژگی ها رو می دونید؟ یا آیا ساده است که همه رو بخاطر بسبارید یا اینکه هر بار برید از یک مرجع اینو چک کنید؟ نه. پس یک دلیل دیگه هم راحتی ما هستش.

سوال داری؟ برو به پنل پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *