آموزش جامع فلکس باکس

آموزش جامع فلکس باکس

یکی از موارد بسیار مهم در طراحی صفحات وب صفحه آرایی یا همان تکنیک چیدمان عناصر در صفحه می باشد. بعد از سال ها بالاخره سی اس اس ماژولی را معرفی کرد که فوق العاده انجام صفحه آرایی را ساده، سریع، انعطاف پذیر و قدرتمند می کند.

این ماژول، فلکس باکس (Flexbox) نام دارد و این روزها می توان در پروژه های تجاری نیز از آن بهره گرفت.

با توجه به اهمیت فلکس باکس دوره آموزشی جامعی را بصورت تصویری برای کاربران آماده کردیم تا بتوانند هرچه سریع تر و بهتر این روش را فراگرفته و به کار گیرند.

پیش نیاز

برای گذراندن این دوره نیاز است که مفاهیم اولیه سی اس اس را بخوبی بدانیم. این یعنی به مطالب فصل اول تا هفت لیست آموزشی مسلط باشیم.

معرفی دقیق تر دوره

در این دوره مطالب در سه فصل مجزا ارایه شدند و هر فصل هدف خاصی را دنبال می کند.

فصل اول

در این فصل ویژگی های فلکس باکس به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. همینطور تاثیراتی که این ویژگی ها بر روی ویژگی های دیگر CSS دارند بیان می شود.

این فصل شامل سیزده ویدیو می باشد که مدت زمان هر ویدیو بصورت میانگین ده دقیقه است. همینطور کدهایی که مدرس بر روی آن ها بحث می کند بصورت تمرینی وجود دارند تا پس از تماشای هر ویدیو بررسی شوند و به درک بهتر موضوع کمک کنند.

فصل دوم

پس از فراگیری ویژگی های مختلف فلکس باکس به سراغ ساخت الگوهای مختلف می رویم. این الگوها همه روزه در پروژه های مختلف پیاده سازی می شوند و با یادگیری نحوه ساخت آنها می توانیم به راحتی بعد از این دوره طرح های مختلف بوسیله فلکس باکس پیاده سازی کنیم.

این فصل شامل نوزده ویدیوی آموزشی می باشد و کدها برای تمرین نیز آماده شده اند.

موارد زیر نمونه ای از الگوهایی هستند که در این فصل بررسی می شوند:

 

Features List
Features List

 

 

Fixed Sidebar
Fixed Sidebar

 

 

Holy Grail
Holy Grail

 

 

Pricing Table
Pricing Table

 

 

Split Layout
Split Layout

 

 

App Layout
App Layout

 

فصل سوم

بعد از فصل دوم کاملا آماده این خواهیم بود که از فلکس باکس برای چیدن آیتم های مختلف سایت در کنار هم استفاده کنیم. اما اگر پروژه هایی که انجام می دهیم نیاز به این دارند که کاربران مرورگرهای قدیمی تر را نیز پشتیبانی کنند باید تکنیک های فصل سوم را نیز بدانیم.

در این فصل مواردی گفته می شود تا بتوانیم با خیال راحت از فلکس باکس در تمام پروژه ها استفاده کنیم.

روش هایی که بوسیله آنها می توانیم مرورگرهای قدیمی تر را نیز پشتیبانی کنیم. همچنین مشکلاتی که در برخی از مرورگرهای جدید وجود دارند بررسی می شود و راهکارهای مورد نظر برای آنها ارایه می شود.

ویدیو نمونه

 

دانلود دوره آموزشی

2 دیدگاه برای “آموزش جامع فلکس باکس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *